Koło Łowieckie

Selekcjoner

w Pieszycach

Odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej

70 lat razem w polu i w lesie

26 kwietnia w siedzibie naszego Koła w Podolinie, odbyło się Walne, Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków naszego Koła.

Zwołane w tym roku Walne Zgromadzenie Członków Koła miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Raz na pięć lat w całym Polskim Związku Łowieckim wybierane są nowe władze. Tak było i w tym roku.

Na zebranie stawiło się 42 członków którym Zarząd przedstawił sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie ze swojej działalności. Wynikało z nich między innymi że w ubiegłym roku Koło nasze uprawiało i pozostawiło na zgryz poletka łowieckie o łącznym areale 8 hektarów. Rozwieziono w okresie zimowym 80 ton karmy soczystej oraz 25 ton karmy suchej. Wyłożono w łowisku także pół tony soli. Do urządzeń łowieckich doszły nam dwie, wybudowane w minionym sezonie, ambony.

Po części sprawozdawczej rozpoczęła się część wyborcza zgromadzenia. Na wstępie urzędujący Prezes, kol. Andrzej Marchewka, podziękował Zarządowi za pięcioletnią pracę i poinformował oficjalnie Zgromadzenie że nie zamierza ubiegać się o reelekcję. Stanęliśmy więc przed koniecznością wyłonienia zupełnie nowych kandydatów, bez możliwości, jak to się kiedyś mówiło, "kontynuowania dotychczasowej linii". Na szczęście ludzi chętnych do pracy u nas nie brakuje więc szybko udało się wybrać nowego Prezesa. Został nim dotychczasowy Członek Zarządu, kol. Józef Hruzd. Do Zarządu dołączyli również koledzy Ryszard Gulka i Krzysztof Natanek.

Na zakończenie, w imieniu wszystkich członków koła, kol. Zbigniew Borowiec podziękował byłemu Prezesowi za długoletnie zaangażowanie, poświęcenia i pracę w Zarządzie, wręczając skromny upominek. Zdjęcia wykonane tego dnia znaleźć można w naszej galerii.