Koło Łowieckie

Selekcjoner

w Pieszycach

Odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej

70 lat razem w polu i w lesie

Lata płyną, technologia się zmienia a wraz z technologią zmieniają się nasze przyzwyczajenia. W październiku 2016 roku doszło do przełomu - po raz pierwszy w historii, światowy ruch internetowy z urządzeń mobilnych przekroczył ruch z urządzeń stacjonarnych. Obecnie więcej osób przegląda internet za pomocą smartfonów, tabletów i laptopów niż przy użyciu komputerów stacjonarnych.

Strona internetowa naszego Koła funkcjonowała w poprzedniej odsłonie niemal 7 lat. Gdy powstawała, mobilny dostęp do internetu nie był jeszcze tak wszechobecny jak dzisiaj a wykorzystywane urządzenia tak powszechne i przyjazne w użyciu. Wtedy przystawała do swoich czasów. Dziś, wraz ze zmianą sposobu korzystania z sieci, zaczęła odstawać. Trudno jest przeglądać na małym ekraniku, stronę stworzoną dla dużych ekranów dlatego podążając za trendami, przebudowaliśmy naszą witrynę.

Cytując za wikipedią, "Responsive Web Design (RWD) – technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach."

Mamy więc nowoczesność. Koło Łowieckie "Selekcjoner" w Pieszycach może się obecnie poszczycić zaprojektowaną zgodnie z techniką RWD, stroną internetową przyjazną dla urządzeń mobilnych co potwierdza test optymalizacji mobilnej stworzony przez firmę Google.