Koło Łowieckie

Selekcjoner

w Pieszycach

Odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej

70 lat razem w polu i w lesie

Domek myśliwski

Siedziba koła mieści się w położonym w centrum leśnej części naszego obwodu domku myśliwskim. Odnowiony ogromnym, wspólnym wysiłkiem kolegów domek, od kilku lat z powodzeniem służy kołu. Odbywają się tu zgromadzenia członków koła, uroczystości i imprezy okolicznościowe, stąd najczęściej wyruszamy na leśne polowania zbiorowe.

W domku znajduje się sala kominkowa - wspaniałe miejsce do odpoczynku w łowieckiej atmosferze. Wyposażona kuchnia zapewnia nam zaplecze gastronomiczne dla organizowanych uroczystości a trzy pokoje noclegowe na piętrze sprawiają, że pobyt nie musi być ograniczony czasowo. Obok domku znajduje się grill, miejsce na ognisko oraz stoły z ławami pozwalające na organizację imprez plenerowych.

Stodoła

Nie zawsze tak jednak było. Początkowo życie koła toczyło się wokół obiektu architektonicznego zwanego pieszczotliwie "Stodołą". Nazwa ta nie wynikała bynajmniej z wyglądu jaki możemy jeszcze obserwować na starych zdjęciach a bardziej z powodu pełnionej funkcji zasadniczej. Koło przechowywało tu plony zebrane z uprawianych poletek, wykorzystywane później podczas zimowych akcji dokarmiania zwierzyny. Dzisiaj po "Stodole" - stety lub niestety w zależności od sposobu spojrzenia - nie ma już śladu. Istnieje ona już tylko na fotografiach i w naszych wspomnieniach.
Domek Ułana

W czerwcu 2004 roku Koło podpisało z Nadleśnictwem Świdnica umowę dzierżawy budynku, który co prawda był w stanie ruiny z przeznaczeniem do rozbiórki, jednak koledzy myśliwi dostrzegali w nim potencjał na domek myśliwski. Po ustaleniu wszystkich prac koniecznych do wykonania w związku z planowanym remontem, przystąpiono do robót. Czas gonił ale na szczęście zapału i rąk do pracy nie brakowało, ponieważ wszyscy chcieli przeżyć najbliższy Hubertus we własnym domku myśliwskim.

Zdjęcia z przebiegu prac remontowych można obejrzeć w jednej z naszych galerii.