Koło Łowieckie

Selekcjoner

w Pieszycach

Odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej

70 lat razem w polu i w lesie

Rok 1960

W tym roku minie już 50 lat od chwil uwiecznionych na tych czarno-białych fotografiach do których udało mi się dotrzeć. Ktoś powie, 50 lat to przecież nie aż tak dawno. Spójrzmy jednak na te zdjęcia - jakże inny był wtedy świat.

30 października 1960r. odbyło się w naszym kole polowanie zbiorowe podczas którego ktoś zadał sobie trud, by zatrzymać kilka chwil w kadrze. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w tamtych czasach robienie zdjęć nie przychodziło tak łatwo jak dzisiaj. Aparaty fotograficzne nie były tak powszednie a i droga od wykonania zdjęcia do uzyskania odbitki była bardziej skomplikowana. To sprawia, że te fotografie są tak cenne.

Wielu z nas nie było jeszcze wtedy na świecie. Wielu z nich nie ma już wśród nas. Przenieśmy się na chwilę w tamte czasy, poczujmy klimat tych zdjęć.

Przy okazji chciałbym się zwrócić do kolegów z apelem. Jeśli jesteście w posiadaniu starych zdjęć powiązanych tematycznie z naszym Kołem bądź jego członkami, pozwólcie na ich digitalizację. Dajcie znać, a ja się wszystkim zajmę. Nie pozwólmy uciec chwilom.